• Z życia szkoły

    img_20180619_120011 img_1158 dsc00300 img_4862 img_6020 dsc03966 4 dsc00665 dsc08090 dsc04197

1 grudnia- Światowy Dzień AIDS

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia dzień 1 grudnia ustanowiono Światowym Dniem AIDS. Jest to dzień, który przypomina o ciągle aktualnym problemie epidemii zakażeń wirusem HIV. Jest także elementem solidarności z osobami żyjącymi z wirusem HIV oraz chorymi na AIDS.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia AIDS oraz międzypowiatowy etap  Olimpiady Wiedzy o Zakażeniach  Wirusem HIV  i Chorobie AIDS odbyły się we Wolsztynie. Organizatorem imprezy była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

W olimpiadzie uczestniczyła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów – grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego. W tym roku Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego godnie reprezentowały uczennice z klasy IID : Katarzyna Mendel, Weronika Kandulska i  Nicola Twardowska.
Po zmaganiach konkursowych miał miejsce ciekawy wykład pani Hanny Jędrzejewskiej, pracownika MONARU w Lesznie. Podczas części artystycznej przedstawiono spektakl grupy teatralnej PaT – Profilaktyka a Ty, który opowiedział o problemie współczesnej młodzieży- narkomanii i alkoholizmie. Imprezę uświetnił występ Grupy Tanecznej ze Szkoły Tańca Latina oraz Szkoły Muzycznej z Wolsztyna.

W naszej szkole, natomiast, klasy IB oraz ID w ramach zajęć z Edukacji Zdrowotnej przygotowały plakaty dotyczące problematyki HIV/AIDS. Wystawę prac można obejrzeć w holu szkoły.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.