• Z życia szkoły

    dsc02203 dsc05271 dscn2451 20190316_112332 20190531_122750 52 img_1682 received_499069713909273 dsc08179-1 100_2260

Absolwenci grodziskiego “Słowaka” rocznik 2020

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, 24 kwietnia 2020 roku miało się odbyć uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów, jednak ze względu na pandemię koronawirusa tradycyjne wręczenie świadectw, dyplomów i nagród przeniesione zostało na koniec czerwca (o terminie jeszcze poinformujemy).

Serdecznie gratulujemy 86 Absolwentom grodziskiego „Słowaka” ukończenia szkoły. Niestety w tym roku  dopiero w czerwcu będą mogli przystąpić do egzaminu maturalnego. Informujemy, iż  wszyscy uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę, a przygotowane przez wychowawców skany świadectw otrzymali   drogą mailową. Wierzymy, iż będziemy mogli jeszcze przed wakacjami, w warunkach pełnego bezpieczeństwa, zgodnie z tradycją spotkać się z nimi na uroczystym pożegnaniu, dokonać osobiście wręczenia świadectw i dyplomów oraz pogratulować wspaniałych wyników w nauce i podziękować za działalność na rzecz szkoły i środowiska.

Z prawdziwą dumą pragniemy już teraz poinformować, iż świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 11 osób, 22 absolwentów osiągnęło wyniki bardzo dobre, a aż 34 – dobre wyniki w nauce!  Wyróżniono też za 100-procentową trzyletnią frekwencję  Patryka Mokrzyńskiego  z klasy III c, który przez cały okres nauki w liceum nie opuścił ani jednej godziny!

Szczególne gratulacje należą się laureatom tegorocznych nagród dla Absolwentów.

Honorowy tytuł Absolwenta Roku otrzymała Julia Kaczmarek z klasy III a, która osiągnęła średnie ocen 5,58 i 5,45 z przedmiotów maturalnych oraz wzorową ocenę z zachowania.

Absolwentem Rozsławiającym Imię Szkoły została Joanna Skrzypczak z klasy III c, natomiast  honorowy tytuł Absolwent-Sportowiec 2020 otrzymali:  Joanna Skrzypczak w kategorii dziewcząt i  Bartosz Kossowski z klasy III b w kategorii chłopców . Gratulujemy!

Tradycyjnie do świadectw ukończenia szkoły dołączane są co roku dyplomy podsumowujące działalność poszczególnych osób, które brały udział w licznych akcjach charytatywnych, konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i przedsięwzięciach artystycznych. Niesamowite jest to, że niezwykły rocznik 2020 wykazał się aktywnością tak bogatą i kreatywnością tak wielką, że nawet “historyczne” wydarzenia zeszłorocznego strajku czy tegorocznej pandemii nie wpłynęły na ograniczenie aktywności naszej wspaniałej młodzieży!

Wobec zmienności świata, życia trzeba uczyć się wciąż na nowo.

Wiemy, że nie jest łatwo dostosować się do nowych warunków nauki i pracy zwłaszcza, gdy wszystkim nam leży na sercu troska o zdrowie najbliższych, ale okazuje się, że i tym razem zarówno młodzież jak i nauczyciele sprostali wyzwaniom i tegoroczni maturzyści nie tylko jako pierwszy rocznik absolwentów uczestniczyli w zdalnym nauczaniu, ale nadal – mimo uzyskanych ocen końcowych – uczestniczą w konsultacjach przedmaturalnych online. Tym bardziej cieszymy się na myśl o zakończeniu kwarantanny lub złagodzeniu przepisów na tyle, by możliwe było osobiste podziękowanie nauczycielom, a przede wszystkim wychowawcom tego rocznika: pani Alicji Brembor-Kubackiej (IIIa), pani Jarosławie Juji (III b), pani Dorocie Jankowiak (III c) i panu Jakubowi Krawcowi (III d). Praca nauczyciela nigdy nie była łatwa, a w tym szczególnym okresie wymaga od pedagogów jeszcze większych wysiłków i troski o młode pokolenie. Dziękujemy serdecznie!

Drodzy Absolwenci! Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości i zapału w nauce przed maturą, odwagi oraz entuzjazmu w dążeniu do celu! Do zobaczenia wkrótce!

20200302_125055

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.