• Z życia szkoły

    dsc00638 20181110_131235 dsc_0068 dsc02335 7 dscn1922 dav dsc02427 hv3a2153 image2

Bicie rekordu świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej w grodziskim „Słowaku”

16 października 2018 r. w całej Polsce w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca odbyła się organizowania przez WOŚP akcja „Ratujemy
i uczymy ratować”.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. jej organizatorami byli ratownicy medyczni z SP ZOZ Łukasz Spieczyński i Tomasz Kurkowiak, którzy od trzech lat prowadzą w szkole zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczą klasy medyczne realizujące biologię i chemię w zakresie rozszerzonym.

Młodzież wraz z ratownikami i zaproszonymi gośćmi: Starostą Grodziskim – Mariuszem Zgaińskim, Wiceburmistrzem Grodziska Wielkopolskiego – Piotrem Hojanem, Dyrektorem grodziskiego Liceum – Jadwigą Łachetą, zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej p.o. mł. bryg. Krzysztofem Wojtaszewskim, mł. asp. – Pawłem Wojtysiakiem, oficerem ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji – kom. Kamilem Sikorskim, asp. Sebastianem Kahlą podjęła próbę pobicia rekordu świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób przez 35 minut.

W akcji wzięła udział również klasa mundurowa z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego pod opieką Rafała Maluśkiego

Trwające od 2013 r. przedsięwzięcie ma na celu propagowanie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca.

Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. uczestniczyło w akcji po raz drugi mając świadomość jak ważne jest propagowanie wiedzy na temat ratowania życia ludzkiego.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.