• Z życia szkoły

    img_7306_0 dscn1928 20171117_100549-kopia sdr 2a 30 dsc08067 dsc_0007 z_zycia_szkoly094 rtrt

EKOSŁOWAK pomaga przy organizacji Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej

W piątek, 15 czerwca 2018 roku na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego
w Porażynie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV do VII szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski. Reprezentacje sześciu szkół rywalizowały w konkursie przyrodniczym składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie założyli zielone koszulki
i wyruszyli, pod opieką licealistów z Klubu EKOSŁOWAK na leśne dukty. Na trasie  zespoły musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, między innymi orientacją w  terenie, obsługą kompasu oraz szeroko pojętą wiedzą z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Dodatkowo punktowane były również trzy konkurencje: umiejętność segregacji odpadów, wykonanie z kartonu makiety grodziskiego ratusza oraz przygotowanie plakatu edukacyjnego na temat czystego powietrza. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie wchodzący w ich skład, nagrody rzeczowe. Wszystkie szkoły podstawowe z gminy Grodzisk Wlkp.
i nasz grodziski „Słowak” otrzymały okazałe rododendrony.

Konkurs zakończyli wspólnie Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pan Piotr Hojan oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk pan Dariusz Szulc, którzy pogratulowali wszystkim szkołom zaangażowania i osiągniętych wyników, a dziewięcioosobowej grupie uczniów pod opieką pani Grażyna Makles z EKOSŁOWAKA panowie podziękowali za współpracę i pomoc w przygotowaniu konkursu.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.