• Z życia szkoły

    dscn4187 sdr hv3a1369 img_7675 dsc02434 dsc03926 5j img_7726 6 dscn1534

Finał wielkopolskiego konkursu na film pt. ,,Krótka historia o HIV”

Konkurs na film pt. ,,Krótka historia o HIV ”został przeprowadzony w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Wzięło w nim udział ponad 700 uczniów 500 szkół średnich i klas gimnazjalnych w województwie. Nasi licealiści: Edward Malczak ,Weronika Kandulska oraz Rozalia Kurek zdobyli I miejsce w powiatowym etapie konkursu.

Uczniowie „Słowaka”, będący reprezentantami laureatów etapu powiatowego, uczestniczyli wraz z opiekunem, panią profesor Małgorzatą Gluzą w finale konkursu, który odbył się 7 grudnia 2018 r. w kinie Muza w Poznaniu. Na wielkim ekranie sali kinowej zostały zaprezentowane zwycięskie filmy laureatów konkursu. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszenia na projekcję filmu fabularnego pt. Bohemian Rhapsody, będącym opowieścią o zespole Queen, jego muzyce i charyzmatycznym  wokaliście Freddie Mercurym, którego pokonała choroba AIDS.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.