• Z życia szkoły

    sdr 1a p1170077 20181110_121110 img_9316 dsc_0050 31 dsc01837 img_2528 dsc08324

Konkurs historyczny pt. „ 100 lat niepodległej Polski”

W czwartek, 7 lutego br. w auli naszego liceum w ramach projektu „ 100 lat Powstania Wielkopolskiego” odbył się Konkurs Historyczny  pt. „ 100 lat niepodległej Polski”. W konkursie udział wzięło 12 uczniów
z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i 12 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Zebranych w auli uczestników konkursu przywitała dyrektor liceum Jadwiga Łacheta, a następnie nauczyciele historii i historii i społeczeństwa Dorota Adam i Sebastian Skrzypczak  zaprosili młodzież do sal, aby tam zmierzyli się z pierwszą częścią konkursu – testem z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
i początkach II RP. Po teście uczestnicy znowu spotkali się w auli szkoły, gdzie zaproszeni goście: Dariusz Matuszewski, Andrzej Chróst – członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej i Piotr Pośpiech  – członek  Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Grätz” opowiadali  o udziale Grodziszczan w Powstaniu Wielkopolskim oraz o  uzbrojeniu polskich i niemieckich żołnierzy w czasie Powstania Wielkopolskiego.  Zaprezentowali zebranym elementy żołnierskiego munduru i broni z tamtych czasów.

Po wykładzie komisja konkursowa wyłoniła 5 finalistów, którzy następnie przystąpili do drugiej części konkursu, a mianowicie odpowiadali na pytania dotyczące Powstania Wielkopolskiego i początków powstania II RP w formie quizu przypominającego grę Milionerzy.

Po zakończeniu obu części konkursu komisja konkursowa zsumowała punkty i wyłoniła zajęte miejsca:

I miejsce – Bartosz Duczyński LO Grodzisk Wlkp.

II miejsce- Patryk Paczkowski ZST Grodzisk Wlkp.

III miejsce – Jakub Probst ZST Grodzisk Wlkp.

Wyróżnienie – Łukasz Borowczak LO Grodzisk Wlkp.

Wyróżnienie – Mikołaj Fórmaniak  LO Grodzisk Wlkp.

Na koniec wicedyrektor liceum Katarzyna Nowak – Pierszalska oraz Sekretarz Powiatu Tomasz Dolata wręczyli wszystkim laureatom dyplomy i nagrody.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.