• Z życia szkoły

    16 dsc01128 dsc_0092 68 107 dsc08064 dsc_0434 dsc00028 dsc_0106 z_zycia_szkoly072

Lekcja chemii i informatyki dla przedszkolaków

Dnia 3 grudnia 2018 r. mury Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” w Grodzisku Wlkp.

Przedszkolaki z grupy „Sowy” wzięły udział z w lekcji informatyki przygotowanej przez p. Grażynę Skrzypczak i uczniów klasy 1b, na której z dużym entuzjazmem opowiadały o figurach geometrycznych, odwzorowując je w pięknych, niezwykle kolorowych rysunkach w programie Paint.

Z kolei na zajęciach z chemii, które przygotowała p. Grażyna Makles  oraz uczniowie z klasy 2d i 2b zaprezentowali efektowne doświadczenia, m. in.: ogień bez zapałek, lokomotywa, zielony duszek, magiczna kolba, ryczący miś, pasta dla słonia. Przedszkolaki również samodzielnie wykonały kilka doświadczeń. Były to eksperymenty, w których ciekawie zmieniała się barwa roztworów, wydzielał się gaz, napełniając  baloniki. Ponadto był uciekający pieprz i obrazy malowane na mleku.

Zajęcia okazały się dużą frajdą dla przedszkolaków, wzbudziły wiele pozytywnych emocji i stały się ciekawym doświadczeniem również dla licealistów.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.