• Z życia szkoły

    dsc03661 p1160218 img_5508 1a dsc01854 7-2 dscn1137 105 img_7294 4

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM W GRODZISKIM „SŁOWAKU”

W czwartek 4.01.2018r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warto zaznaczyć, że konkurs ten jest jednym z przedsięwzięć realizowanych przez liceum w ramach trwającego w szkole od dwóch lat projektu pt. „ 100 LAT POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”
W konkursie udział wzięło 29 uczniów ze szkół w: Rostarzewie, Kąkolewie, Grąblewie, Grodzisku Wielkopolskim i Ptaszkowie. Najpierw uczniowie zmierzyli się z testem z wiedzy o powstaniu wielkopolskim, który przygotowali nauczyciele historii w liceum Dorota Adam i Sebastian Skrzypczak. Następnie młodzież wysłuchała wykładu Dariusza Matuszewskiego – Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej na temat sytuacji społecznej i politycznej  Grodziska Wielkopolskiego i okolicy tuż przed  wybuchem powstania wielkopolskiego oraz prezentacji  Piotra Pośpiecha – Prezesa Grupy Rekonstrukcyjnej Graetz, który opowiedział uczniom o umundurowaniu i broni z czasów powstania wielkopolskiego.  Po  wystąpieniach gości sześciu uczniów, którzy najlepiej napisali test zmierzyło się w rozgrywkach ustnych, poprowadzonych przez  Sebastiana Skrzypczaka. Odpowiedzi uczniów oceniała komisja w składzie:
- Sławomir Górny – etatowy członek Zarządu Powiatu Grodziskiego;

-  Dariusz Matuszewski – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej;

-  Ryszard Wosiński – Prezes Powiatowego Oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego;

-  Piotr Pośpiech – Prezes Grupy Rekonstrukcyjnej Graetz.

- Katarzyna Nowak – Pierszalska-  wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego
im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp.

Po trzech rundach pytań wyłoniono 3 uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia. Z kolei po następnych trzech rundach pytań  przyznano miejsca od 1 do 3.

I tak FINALISTAMI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM zostali:

I miejsce –  Jagna Jaśkowiak ( Ptaszkowo);

II miejsce – Urszula Frąckowiak ( Ptaszkowo);

III miejsce –  Martyna Kandulska  (Ptaszkowo);

Wyróżnienie –   Joanna Kurczewska (Ptaszkowo);

Wyróżnienie – Patrycja Matysiak ( Kąkolewo)

Wyróżnienie Eryk Przybylak – SP 2 Grodzisk Wlkp.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonali: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego – p Jadwiga Łacheta oraz  Sławomir Górny- etatowy członek Zarządu Powiatu Grodziskiego.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.