• Z życia szkoły

    dscn1672 dsc02859 20170611_083337 8d dsc_0106 img_4492 16 4 25 p1170134

Młodzież „Słowaka” prowadzi lekcje pt. „ Mali Patrioci”

W poniedziałek,  26 listopada br. naszą szkołę odwiedzili  wraz z wychowawcami: p. Hanną Pietą
i  p.  Anetą Weryszko uczniowie klas piątych  ( kl 5a i 5b) Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie przyszli do nas na zaproszenie licealistów z grupy psychologiczno-pedagogicznej  klasy 1b, którzy  pod opieką Doroty Adam przygotowali dla nich lekcję  „Mali patrioci” – na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie  podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zajęciach, podczas których licealiści ( Magdalena Hojan, Klaudia Cylna, Aleksandra Lewandowska, Dawid Zboralski, Zofia Sołtysiak, Michalina Kaczmarek, Brygida Gawrońska, Julia Brojakowska ) opowiedzieli im o przyczynach utraty niepodległości, o rozbiorach Polski i ich konsekwencjach jak również o sposobach i formach  walki Polaków o  wolność ( powstanie listopadowe, styczniowe, kościuszkowskie). Z uwagi na nasze miejsce zamieszkania licealiści opowiedzieli młodszym koleżankom i kolegom o powstaniu wielkopolskim ze szczególnym uwzględnieniem  udziału w nim  mieszkańców Grodziska Wlkp. i okolic.   Podczas zajęć  uczniowie mieli okazję poznać opowieść
o Józefie Piłsudskim. Na koniec przypomnieli sobie  historię powstania  i znaczenie polskich symboli narodowych ( godło, hymn  i flaga). Po zakończeniu lekcji uczniowie szkoły podstawowej zostali zaproszeni do holu liceum, by obejrzeć małą wystawę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  prac nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI” .

Dziękujemy wychowawcom klas piątych: p. Hannie Pięcie i p.  Anetcie  Weryszko oraz uczniom klas piątych  Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp. za przybycie w mury naszego liceum i za aktywny udział w zajęciach, które dla nas były formą sprawdzenia swoich predyspozycji zawodowych i umiejetności.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.