• Z życia szkoły

    dscn3874 p1170072 dscn2219 img_1147 dsc_0172 9b dsc04628 dsc_0084-1 sz13 received_328640041263185-1

Na Majówce w grodziskim „Słowaku”…

W piątek 11 maja społeczność grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, zwanego powszechnie „Słowakiem”, już po raz siódmy zorganizowała Majówkę dla swoich uczniów i gimnazjalistów. Coroczna impreza weszła zatem na stałe do kalendarza życia szkoły i stanowi ważny element integracji młodzieży.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się o godzinie 18. powitaniem wygłoszonym przez dyrektor liceum, panią Jadwigę Łachetę, oraz gościa honorowego – pana Mariusza Zgaińskiego, Starostę Grodziskiego. Tradycyjnym już punktem otwarcia majówki stało się wspólne odtańczenie belgijki – pani dyrektor Łacheta i pan Sebastian Skrzypczak w pierwszej parze! J

Młodzież grodziskiego „Słowaka” przygotowała dla gości imprezy wiele atrakcji. Swoje wokalne talenty zaprezentowała grupa dziewcząt z kl. Ia „My 3” – Laura Napierała, Ada Hohm i Maja Perz, a jako solistki wystąpiły Adrianna Nowaczyk z kl. Ib oraz Zosia Kaczmarek z kl. IIb. Wszyscy się też świetnie bawili podczas występów tanecznej grupy chłopców „Pierwiastek z 36”, w której skład wchodzą Nikodem Bąk, Kacper Paul, Krystian Stasik, Jan Słomski oraz Mateusz Stachowiak z kl. Ic.  Co ciekawe – wszyscy tancerze pokornie słuchają uwag dziewczyny, głównej instruktorki i choreografki grupy, Julii Kaczmarek z Ia.  Salwy śmiechu wywołał kabaretowy występ uczniów kl. IIb zatytułowany „Roman i Julia”, będący parodią dramatu Williama Szekspira. Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyły gry i zabawy ruchowe, podczas których wspólnie bawili się uczniowie liceum, gimnazjów, ale także członkowie rodzin, rodzeństwo… Warto dodać, że majówka „Słowaka” stała się też okazją do spotkań absolwentów grodziskiego liceum, a są to nierzadko spotkania po latach z dawno niewidzianymi kolegami z klasy czy nauczycielami. Ostatni punkt programu to dyskoteka o zachodzie słońca.

Ważną częścią tegorocznej imprezy była rejestracja dawców szpiku  w ramach Fundacji DKMS, którą przez cały czas trwania majówki prowadziły uczennice kl. IIb – Emilia Reich i Joasia Wielgosz.

Organizatorzy Majówki „Słowaka” składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli w niej udział i współtworzyli jej wspaniałą atmosferę. Szczególne podziękowania należą się jednak szanownym Sponsorom: Intermarche, Piekarni Reza-Pol, Zakładom Mięsnym „Waldi”, Firmie Format oraz Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. J. Słowackiego, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli posilić się kiełbaską  z grilla, pysznym plackiem drożdżowym i napojami.

Do zobaczenia na kolejnej Majówce!

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.