• Z życia szkoły

    20191022_094558 img_8806 img_20191214_120720 2 8a dscn1845 dsc04204 img_20181207_113022 dscn2181 20181203_131645

Pracowite dwa tygodnie na stażu w Beverley (Wielka Brytania)

Beverley 2017 work experience

Dziesięcioosobowa grupa z klas drugich i trzecich z grodziskiego „Słowaka” – Oktawia Kaczmarek, Anna Ślebioda, Julia Słupińska, Olga Piechocka, Gabriela Groszczyk, Krystyna Ohde, Tobiasz Waszkowiak, Marta Augustyniak, Virginia Hulalka i Roksana Kluczyńska oraz Aleksandra Szymańska – uczennica klasy trzeciej z gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2, powróciła wczoraj z pierwszej edycji  stażu w Beverley,  East Yorkshire, w Wielkiej Brytanii. Wyjazd ten polegał na odbyciu dwutygodniowych praktyk  w następujących placówkach: szkołach podstawowych, przedszkolu, księgarni, sklepie z rowerami,  sklepie  „Oxfam”, teatrze i agencji organizującej wydarzenia artystyczne.

W czasie pobytu w Beverley  uczniowie  codziennie asystowali w pracy w miejscu  stażu w pełnym wymiarze godzin.  Tak więc Oktawia Kaczmarek pełniła funkcję asystentki nauczyciela w szkole podstawowej Minster Primary School, Ania Ślebioda – w Woodmansey Primary, Virginia Hulalka – w Molescroft Primary, Julka Słupińska w St. Mary’s Primary, Marta Augustyniak w St. Nicolas Primary oraz Ola Szymańska w przedszkolu Friar Nursery.  Uczennice te pomagały nauczycielom w organizacji pracy z dziećmi, monitorowały czytanie dzieci, pomagały w lekcjach matematyki i przyrody lub chemii, brały udział w apelach szkolnych i innych wydarzeniach z życia szkoły.

Krysia Ohde pomagała w pracach w księgarni  Oxfam . Zajmowała się tam  obsługiwaniem klientów przy kasie, doradzaniem w zakupach, uzupełnianiem asortymentu w sklepie, wprowadzaniem danych do komputera, z kolei Gabrysia Groszczyk pełniła podobne funkcje w ogólnobranżowym sklepie  Oxfam. Olga Piechocka pracowała w  teatrze East Riding Theatre. Asystowała tam w  obsłudze  kawiarni teatralnej, przygotowaniach sceny do przedstawień. Miała okazję również obejrzeć sztukę  „Wuthering Hights”,  a potem napisać recenzję tego przedstawienia.

Roksana pomagała w planowaniu  tras koncertowych zespołów grających muzykę folk w agencji „Strada”, a Tobiasz integrował zespół  w sklepie „Cars & bikes”.

Każdy z uczniów miał swojego opiekuna, który służył  wiedzą i pomocą. Uczniowie doskonalili  swoje umiejętności językowe poprzez codzienne posługiwanie się wyłącznie językiem angielskim. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał świadectwo ukończenia stażu. Wszyscy byliśmy zakwaterowani w Barmston Farm Holiday Park, malowniczej wsi oddalonej kilka kilometrów od przepięknego i pełnego zabytków i starych pubów  Beverley.

Już w listopadzie 2018 kolejna edycja stażów! Zapraszamy!

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.