• Z życia szkoły

    dsc06906 img_9372 dscn1787 20171117_110722 1-1 z_zycia_szkoly073 7-2 dsc_0253 img_5062 dscn3074

„To możesz być Ty”

Pod takim hasłem w dniach od 9 do 11 października b.r. odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. warsztaty ,,Jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi’’.

Inicjatorem warsztatów jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wlkp. Podczas zajęć warsztatowych wykorzystany został specjalnie do tego celu opracowany przez Andrzeja Hercoga ze Stowarzyszenia „Dom Pomocna Dłoń” komiks. Autor komiksu wraz z psychologiem z PCCPR Klaudią Konieczną zwrócili uwagę młodzieży, że zjawisko handlu ludźmi to trzecie gospodarcze przestępstwo w skali światowej, nieuświadomione w społeczeństwie. Na zajęciach omówione zostały formy handlu ludźmi, takie jak: zmuszanie do żebractwa, do prostytucji, obozy pracy i handel organami.

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi młodzieży na to zagrożenie, a przede wszystkim uświadomienie, jak zapobiegać lub bronić się przed tym zagrożeniem. Zajęciom warsztatowym towarzyszy wystawa w auli szkolnej pozyskana z Urzędu Wojewódzkiego, którą otworzyła dyrektor PCPR Agnieszka Brambor-Nolka.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.