• Z życia szkoły

    received_773625126339359 dsc04220 dscn2411 SONY DSC dsc01567 3a dsc_0629 dsc08556 img_7692 dsc05872

Uczniowie „Słowaka” na nartach w Zieleńcu

Biała szkoła, to forma nauki i wypoczynku, która już na stałe wpisała się w kalendarz szkolny grodziskiego „SŁOWAKA” i jest wyczekiwana przez grupę uczniów kochających „białe szaleństwo”. W tym roku szkolnym w dniach od 4 do 9 marca   licealiści już po raz jedenasty mogli skorzystać z takiej formy wypoczynku i nauki.  Po raz ósmy organizatorem wyjazdu była nauczycielka wychowania fizycznego Danuta Szymkowiak. Drugim opiekunem był również nauczyciel wychowania fizycznego, Marcin Lutomski. Pod czujnym okiem organizatorów jazdy na nartach uczyła się oraz swoje umiejętności doskonaliła grupa osiemnastu licealistów i byli to: Wiktoria Lulkiewicz, Krystyna Ohde, Kaja Rogozińska, Joanna Skrzypczak, Aleksandra Baranowska, Julia Szajstek, Anna Żychlińska, Aleksander Glapa, Mateusz Stefański, Krzysztof Wyrzykowski, Krystian Stasik, Rafał Stachowiak, Jan Słomski, Fryderyk Bucki, Edward Malczak, Nikodem Bąk, Kacper Paul i Filip Krzyżlak.

Pogoda była wyśmienita, a warunki na stokach  niemal idealne.  Mnóstwo śniegu oraz często świecące słońce sprzyjały uprawianiu tego wspaniałego, choć wymagającego sportu.

Zwieńczeniem sześciodniowych zmagań na stoku były MISTRZOSTWA SZKOŁY
W JEŹDZIE SLALOMEM NA CZAS. Młodzież zaprezentowała się wyśmienicie. Wśród dziewcząt zwyciężyła Krysia Ohde, tuż za nią była Ola Baranowska, a trzecie miejsce zajęła Julka Szajstek.

Wśród chłopców konkurencja była większa. Najszybciej przejechał slalom Olek Glapa, drugi był Nikodem Bąk, a trzeci Kacper Paul.

W drodze powrotnej  na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – krótki pobyt we Wrocławiu i wjazd w  27 sekund na 49 piętro Sky Tower – najwyższy punkt widokowy
w Polsce, skąd  młodzież mogła podziwiać uroki Wrocławia.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.