• Z życia szkoły

    dscn4211 40 img_20171010_105159 5 lekcja dsc01146 p1170133 1-1 dsc02859 dsc_0286

Weihnachtsmarkt in Potsdam, czyli język niemiecki w praktyce

W piątek, 29 listopada, grupa uczniów z naszej szkoły, udała się na wycieczkę do  Poczdamu.  Wyjazd wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Z tego powodu licealiści wraz z organizatorkami paniami Grażyną Skrzypczak i Alicją Brembor-Kubacką oraz opiekunkami wyruszyli w trasę dwoma autokarami.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zobaczyli Aleksandrowkę, czyli osiedle drewnianych, zabytkowych domków w stylu rosyjskim oraz historyczną Dzielnicę Holenderską. Zwiedzali też z przewodnikiem  Park Sanssouci wraz z pałacem. Przewodnik przedstawił młodzieży ciekawe fakty dotyczące dynastii Hohenzollernów, a także ich historii.

Kolejnym etapem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy. Licealiści mieli możliwość spróbowania potraw niemieckich, mogli również kupić pamiątki, drobiazgi i prezenty . Niesamowite zapachy oraz świąteczne melodie pozwoliły  uczestnikom poczuć bożonarodzeniowy klimat.

Chętna grupa licealistów odwiedziła również Biosferę w Poczdamie, czyli dżunglę z bardzo wiernie odtworzonym klimatem lasów równikowych. Bogata flora, motylarnia, szlak wśród koron drzew to tylko niektóre z atrakcji Biosfery.

Wycieczka była również możliwością sprawdzenia  swoich kompetencji językowych oraz pomogła w przełamaniu bariery językowej. Zadowoleni uczniowie pełni wrażeń wrócili do domu.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.