• Z życia szkoły

    img_4620 26 dsc00114 dscn5402 dsc01835 img_20190312_122334 dsc7232 20170611_102540 dsc00108 dsc_0620

Wymiana ze szkołą L.A. Muratori – San Carlo w Modenie – rewizyta

W ostatnim tygodniu września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego  gościli troje nauczycieli i 15 uczniów z włoskiej szkoły L.A. Muratori – San Carlo w Modenie w ramach wymiany między szkołami. Program spotkania przygotowany przez opiekunów p. Grażynę Skrzypczak i p. Alicję Brembor-Kubacką był bardzo urozmaicony i pozwolił naszym przyjaciołom z Włoch poznać nie tylko szkołę, miasto ale także Wielkopolskę. Podczas pobytu uczniowie mieszkali w domach swoich gospodarzy poznając ich życie rodzinne oraz polskie obyczaje. Wielu z nich po raz pierwszy jadło polskie pierogi, gołąbki, bigos czy krokiety. Włosi spotkali się ze Starostą Grodziskim p. Mariuszem Zgaińskim,  uczestniczyli w imprezie integracyjnej dla klas I w naszej szkole, odwiedzili Parowozownię w Wolsztynie, zwiedzili Poznań z przewodnikiem oraz w drodze powrotnej na lotnisko poznali zabytki Wrocławia. Niesamowitą niespodziankę zrobiła dla włoskich uczniów p. Hanna Mańkowska wraz z grupą teatralną „Arlekin” wystawiając po raz 10-ty „Dziady” A. Mickiewicza w sali CK Rondo. Podczas spotkania uczniowie z Włoch i Polski pracowali wspólnie nad projektem „ Co sprawia, że Twoje miasto jest godne zobaczenia?” w języku niemieckim. Uczestnicząc w lekcjach poznali polski system szkolnictwa i mogli porównać go z włoskim.

To było miłych 7 dni, podczas których poznaliśmy się wzajemnie zawierając przyjaźnie na lata, obaliliśmy stereotypy oraz wykorzystaliśmy w praktyce umiejętności językowe.

Projekt ten nie mógłby być zrealizowany gdyby nie zaangażowanie rodzin naszych uczniów oraz wsparcie sponsorów – z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

Pełni wrażeń czekamy na kolejną edycję naszej wymiany.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.