ROK SZKOLNY 2008/2009

   
   

   
   

W dniu 17 i 18 czerwca br szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę pieniędzy na ulicach Grodziska Wlkp. Środki pieniężne uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na pomoc w leczeniu Oliwii z Grąblewa chorej na mózgowe porażenie dziecięce.

Relacja Andżeliki Marek z pobytu w Sejmie >>14 czerwca 2009 odbył się III Grodziski Półmaraton "Słowaka"

W kategorii dziewcząt z liceum najlepsza była Małgorzata Miesiąc. Wśród chłopców najlepszy był Mirski, drugi Majewicz a trzeci Waligóra .

     
Biegowi towarzyszył śmigłowiec EUROCOPTER firmy
TECHNIKA - AEROTECHNIKA

 
START DO BIEGU NASTĄPIŁ PO STRZALE Z ARMATKI.
   

   
   

   
   

FLAGA WOLNOŚCI

4 czerwca w dwudziesta rocznicę wolnych wyborów, które otworzyły nowy rozdział w historii Polski, młodzież grodziskiego Słowaka wzięła udział w heppeningu zainicjowanym w całym kraju przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dla upamiętnienia odzyskanej wolności młodzież licealna i nauczyciele zjednoczyli się tworząc wspólną żywą flagę Polski. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszyscy chętni  mogli przebrać się w białe lub czerwone koszulki lub okrycia i w samo południe przed gmachem szkoły sformować „żywą biało – czerwoną flagę”. W ten nietypowy  sposób cała społeczność Liceum upamiętniła 20 rocznicę wyborów czerwcowych 1989r. Inicjatywa została uwieczniona przez szkolnego fotografa. Zobacz >>

   
   

   
   

W dniach od 27 do 31 maja 2009 roku drużyna z naszej szkoły brała po raz trzeci udział w Międzynarodowym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez Centrum Młodzieży im. Dr  Henryka Jordana w Krakowie.
Zobacz więcej >>

   
   

   
   

W piątek, 22 maja 2009r Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego wraz z Muzealną Izbą Tradycji w Grodzisku Wlkp.  Zorganizowało GRODZISKĄ NOC MUZEÓW „NOCNĄ WĘDRÓWKĘ Z PANEM S.’’. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 21.00 przyjazdem na dworzec kolejowy Juliusza Słowackiego, którego powitał tam i zaprosił w mury szkoły dyrektor liceum Maciej Mendel. W szkole opowiedział historię grodziskiego „ Słowaka” i zaprosił do zwiedzania. Można było tam między innymi poprzeglądać kroniki szkolne,  pamiątki ze zlotów szkół
im. J. Słowackiego oraz te związane ze szkolnym Klubem Pro Sinfonika.  Około godziny 21.30 z liceum wszyscy przybyli uczniowie,  mieszkańcy Grodziska oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą przeszli do kościoła pobernardyńskiego, by tam poznać jego historię i tajemnicę. Z kościoła zebrani udali się do Muzealnej Izby Tradycji, gdzie wysłuchali  wykładu Pana Dariusza Matuszewskiego „Grodziska Wiosna Ludów”,  dalej zwiedzający mogli wziąć udział w maratonie czytelniczym prowadzonym przez uczniów i nauczycieli liceum. Jak się okazało chętnych do czytania ,, Króla Ducha’’ Juliusza Słowackiego nie brakowało. Około godziny 23.30 wszyscy udali się do kościoła Św. Ducha przy ulicy Rakoniewickiej. Tam wysłuchano historii kościoła oraz legend z nim związanych opowiedzianych przez Pana Dariusza Matuszewskiego. Na koniec Grodziskiej Nocy Muzeów grupa teatralna ARLEKIN I PRZYJACIELE  pod opieką Pani Hanny Mańkowskiej pokazała LEGENDĘ  PIASTOWSKĄ WEDŁUG ,,KRÓLA DUCHA’’ J. SŁOWACKIEGO. Impreza bardzo spodobała się mieszkańcom Grodziska, którzy licznie przybyli na imprezę, mimo niesprzyjającej pogody. Warto zaznaczyć, że przedsięwzięciu towarzyszyły  odbywające się w czwartek,  tj. 21 maja w Centrum Kultury RONDO wykłady  „ Grodziska Wiosna Ludów” przygotowane dla grodziskich szkół przez  Pana Dariusza Matuszewskiego. Nad całością imprezy czuwali nauczyciele liceum Pani Hanna Mańkowska i Pan Sebastian Skrzypczak.
Zobacz fotoreportaż >>

   
   

   
   

Stypendia unijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego!
Zobacz więcej >> Regulamin >>

   
   

   
    "Słowacki na Słowackiego"
Dnia 5.05.2009r. odbyła się we Wrocławiu Juliuszada 2009. Z całej Polski zjechali się uczniowie, reprezentujący szkoły im. Juliusza Słowackiego.
Pojawiła się tam również reprezentacja naszego Liceum w składzie:
-Katarzyna Szkoda
-Weronika Juja
-Łukasz Gawron
-Dorota Filipowicz
-Kamil Majorczyk
-Ewelina Drgas
-Miłosz Rogoziński
-Marta Skotarek
-Dawid Dzierla
-Adam Rapeła
-Marek Chróścik
pod wodzą p. prof. Marcina Lutomskiego. Nasz zespół po ciężkiej rywalizacji zajął pierwsze miejsce w biegu sztafetowym 10x500m, eliminując m.in. Wrocławskie Liceum. Kolejną konkurencją był streetball, czyli koszykówka uliczna. Zadanie polegało na zdobyciu jak największej ilości trafień do kosza w czasie 3 minut. Nasz I zespół zajął 3. a II, 2. miejsce. Po zakończeniu zawodów nasi uczniowie wzorowo odśpiewali hymn szkoły. Gwiazdą imprezy był Łukasz Rostkowski (L.U.C.), czyli "rockman, grający hip-hop i w ogóle wszystko". Kadra Słowaka wyróżniała się charakterystycznym strojem sportowym, który był podziwiany zarówno przez uczestników, jak i organizatorów. Każdy sportowiec otrzymał pamiątkową koszulkę. Z utęsknieniem czekamy na kolejne tego typu imprezy, skupiające młodzież z całej Polski.
(Dorota Filipowicz kl. I d) Zobacz zdjęcia >>
 

Zobacz zdjęcia >>

Dnia 30 kwietnia 2009r  w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego odbyła się VIII edycja  Konkursu Historyczno-Literackiego dla Gimnazjalistów organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego. Tegoroczny konkurs poświęcony był  trudnej sytuacji Polski w  I poł. XIX wieku (od czasów napoleońskich do powstania styczniowego).  Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z literaturą okresu walk narodowo-wyzwoleńczych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej gimnazjaliści rozwiązywali test z historii I poł. XIX wieku, z kolei  w drugiej pisali własny tekst  na jeden z czterech podanych tematów. Z przygotowanymi zadaniami zmierzyli się gimnazjaliści z czterech szkół: Konojadu, Kamieńca, Grodziska Wielkopolskiego i Granowa. Z wszystkich konkursowych prac komisja w składzie:

-Hanna Mańkowska

- Beata Czechowska

-Dorota Adam

-Elżbieta Urbaniak

- Sebastian Skrzypczak

- Dariusz Stachowiak

Wyłoniła grono l finalistów i laureatów.

Pierwsze miejsce i tytuł laureata zdobyła Julia Stefańska z gimnazjum w Granowie.

Drugie miejsce i tytuł laureata  uzyskała  Dorota Piotrowska z gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim

Trzecie miejsce i tytuł laureata zdobyła  Jagoda Gindera z gimnazjum w Kamieńcu.

Finalistą został Patryk Kokociński z gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce dnia 8 maja 2009 w  liceum

28 kwietnia 2009 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Fotoreportaż z uroczystości w galerii >>

   
   

   
    W poniedziałek 27 kwietnia 2009 roku odbył się 41 Turniej Pro Sinfoniki.
Zobacz fotoreportaż >>
   
   

   
   

Fotoreportaż z "Drzwi otwartych" >>

OGŁOSZENIE !!!

17.04.2009r. odbędą się „Drzwi otwarte”:

- godz. 1100 – Gimnazja z terenu

- godz. 1440 – Gimnazjum z Grodziska Wlkp.

Składanie dokumentów:

Od 27 kwietnia do 22 maja 2009r. w sekretariacie szkoły
od godz. 800 do 1530

Podanie na rok szk. 2009/2010 >>

Regulamin rekrutacji na rok szk. 2009/2010 >>Dnia 7 kwietnia 2009 roku w Domu Kultury w Grodzisku Wlkp. miały miejsce obchody Światowego Dnia Zdrowia. Z tej okazji miejscowy Sanepid zorganizował dla gimnazjalistów międzypowiatowy konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. W części  artystycznej wystąpili uczniowie grodziskich szkół i przedszkoli. Również i nasze liceum zaprezentowało krótkie przedstawienie dotyczące zdrowego odżywiania. Członkowie szkolnego PCK pod opieką Pań Małgorzaty Gluzy i Doroty Adam rozbawili publiczność scenką pod tytułem „Sąd nad Hot-Dogiem”.  Zgromadzonym przedszkolakom i gimnazjalistom w szczególności spodobali się: marchewka ( w tej roli Anna Wojciechowska z klasy I d), pieczarka ( Dariusz Konieczny z klasy I d) oraz tytułowy Hot- Dog ( Marta Laufer z klasy I d).

Zobacz więcej >>

   
   

   
    DZIEŃ PATRONA  <fotoreportaż z uroczystości >
W czwartek 2 kwietnia jak co roku spotkaliśmy się pod tablicą upamiętniającą postać  Juliusza Słowackiego, by w 160 rocznicę śmierci poety oddać hołd temu, którego imię od ponad 80 lat ma zaszczyt nosić nasze Liceum. Uczciliśmy tę rocznicę nie tylko kwiatami, które zostały złożone w miejscach upamiętniających postać wielkiego wieszcza, ale i osobistą refleksją nad tym, co jest ponadczasową prawdą i wartością wpisaną w Jego poezję. Pomogła nam w tym klasa dyżurna Ia. Podczas apelu Pani Dyrektor Jadwiga Łacheta oficjalnie otworzyła w naszej szkole obchody Roku Juliusza Słowackiego.
W dniu tym uczciliśmy również 4 rocznicę śmierci największego Polaka Jana Pawła II.
Druga część uroczystości odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury
w Grodzisku Wlkp., gdzie klasy drugie zaprezentowały nam swoje konkursowe interpretacje dzieł Juliusza Słowackiego. Poziom prezentowanych przedstawień był wysoki. Największą liczbę głosów, a tym samym

I miejsce zdobyła klasa 2c.
   
   

   
   

Uwaga!
Od kwietnia do października 2009 nasza szkoła uczestniczy w programie
e-szkoła Wielkopolska "TWÓRCZY UCZEŃ"
. Projekt realizuje OFEK w partnerstwie z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu a finansuje Unia Europejska z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

   
   

   
   

Komunikat!!!

 

Rada Szkoły informuje, że od dnia 12 lutego 2009 można przekazywać 1% swojego podatku od dochodów za 2008 rok rozliczanych w PIT-36 i PIT-37  na rzecz Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą  do wszystkich Państwa o udzielenie, jeśli to możliwe wsparcia naszej placówce. Zaznaczamy, że przekazanie 1% podatku nie jest dodatkowym kosztem, wystarczy odpowiednio wypełnić deklarację podatkową. 

Z zebranych pieniędzy chcielibyśmy zakupić pomoce dydaktyczne służące  uczniom, finansować nagrody, zajęcia pozalekcyjne, itp.  Za wszelką okazaną pomoc z góry bardzo serdecznie dziękujemy. W załączniku  przekazujemy Państwu wszystkie dane potrzebne do przekazania 1% na rzecz naszej szkoły>>. Ci z Państwa, którzy zdecydują się na przekazanie 1% naszej placówce proszeni są o wypełnienie i dostarczenie załączonej deklaracji do sekretariatu szkoły>>.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z księgowością szkoły pod numerem telefonu 061-44-45-398 lub 509-122-614.
Zwracamy się również z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu naszej inicjatywy.

   
   

   
   

Kalendarz maturzysty 2008/2009

   
   

   
   

STUDNIÓWKA 2009  - fotoreportaż z imprezy >>

   
   

   
    W sali nr 4 (świetlica) znajduje się wystawa fotograficzna pt. "Zatrzymać chwile" przygotowana przez uczniów klas: Ic, IIa, IId i IIIc. Zapraszamy do jej obejrzenia!    
   

   
    W nocy z 13 na 14 lutego 2009 roku z okazji WALENTYNEK w auli szkolnej odbędzie się MARATON FILMOWY. Zapraszamy !!!
/
RSU/
   
   

   
   

Dnia 14.01.2009 w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się międzyklasowy turniej w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 12 zespołów. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy po 4 zespoły w grupie. Do fazy finałowej zakwalifikowały się najlepsze drużyny z każdej z grup i jako 4 drużyna z II miejsca w grupie z najlepszym dorobkiem punktowym. W półfinale zmierzyły się klasa IIIe i Ib, a w drugim półfinale zagrały IIIf i IIe. Do finału awansowały klasy IIIe i IIIf.  I miejsce zajęła drużyna klasy IIIf, II miejsce - reprezentacja IIIe, a III miejsce wywalczyła klasa Ib.

 

W styczniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział zespoły młodzieży z ZSP w Grodzisku Wlkp.,  ZSP w Kotowie i LO w Grodzisku WLKP.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobyły obydwa zespoły z LO w Grodzisku WLKP.

   
   

   
   

PODSUMOWANIE WYNIKÓW W NAUCE I ZACHOWANIU
W  I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2008/2009 >>

Zdjęcia w galerii >>

   
   

   
    20 stycznia 2009 - "LUMPENBAL" >> Zobacz fotoreportaż z imprezy >>

 

   
   

   
   

IV BAL SŁOWAKA  - zobacz zdjęcia >>

W dniu 17 stycznia 2009 r. w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury
 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się IV „Bal SŁOWAKA”. W kanałowej zabawie w muzycznych rytmach lat 70, 80 i 90 – tych bawiło się 70 osób, którzy skorzystali z zaproszenia Rady Rodziców. Muzyczną stronę poprowadził absolwent LO w Grodzisku Wlkp.
Artur Sokołowicz. O gastronomiczną stronę zabawy dbała firma cateringowa z Granowa. Zabawa, którą otworzył Przewodniczący Rady Rodziców Artur Kalinowski i Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Maciej Mendel zgromadziła nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół grodziskiego „Słowaka”. W czasie zabawy przeprowadzoną loterię fantową. Główną Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców o wartości ponad 900 zł tj. Weekend w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach wraz z pełną ofertą noclegową i gastronomiczną wygrali Państwo Jolanta i Bogdan Nowak z Nowego Tomyśla. Całkowity dochód z zabawy tj. 1000 zł Rada Rodziców przeznaczy na potrzeby szkoły. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny
„Bal SŁOWAKA” w styczniu 2010 r.

Rada Rodziców 

   
   

   
   

W dniu 16.01.09 r. o godzinie 1700 odbył się towarzyski mecz piłkarski między reprezentacjami pracowników LO im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim oraz ZSP im. Powstańców Wielkopolskich. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla reprezentacji LO.

Skład drużyny LO:

- Edward Fórmaniak

- Piotr Iwanoczko

- Jakub Krawiec

- Marcin Lutomski – 1*

- ks. Ireneusz Majewicz

- Maciej Mendel – 2*

- Sebastian Skrzypczak – 3*

 * - strzelcy bramek

   
   

   
   

19 grudnia 2008 roku odbyła się wigilia szkolna. O godz. 1100 wszyscy uczniowie zgromadzili się MGOK, aby obejrzeć przedstawienie wykonane przez grupę teatralną „AGAPE”. Uczniowie zaprezentowali wersję znanej bajki „Dziewczynka z zapałkami”. Główną rolę zagrała nasza przewodnicząca RSU. Po inscenizacji nastąpił czas na życzenia oraz wspólne kolędowanie. W przyjaznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia i wróciliśmy do domów na całe 2 tygodnie wypoczynku ;))
A. Chwiałkowska
Zobacz fotoreportaż >>

   
   

   
   

8 grudnia 2008 uczniowie naszego liceum wzięli udział w zbiórce krwi zorganizowanej w ramach kampanii społecznej KREWNIACY. Akcja jest częścią programu Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w
ZBIÓRKĘ KRWI.

   
   

   
    Informujemy, że klasa I d za zebranie największej ilości puszek w szkole otrzymała wyróżnienie w postaci "dnia bez pytania".    
   

   
   

Karta uczestnictwa Regulamin

   
   

   
   

Dnia 5 grudnia w szkole odbyły się Mikołajki. RSU z pomocą klasy IIB przystroiła choinkę oraz szkołę ozdobami świątecznymi. W tym dniu również naszą szkołę odwiedził Mikołaj i słuchał próśb wszystkich uczniów, którzy za to, że przez cały rok byli grzeczni dostawali drobne upominki (czyt. cukierki). Także tego dnia uczniowie mieli możliwość dnia wolnego od pytania wystarczyło, aby do szkoły przyszli w czerwonych „łachmanach”. (A.CH)

   
   

   
   

W dniu 1.XII br. W Nowym Tomyślu odbył się międzypowiatowy etap Olimpiady Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS.
Był to już ostatni etap olimpiady, a dwójka reprezentantów naszej szkoły zajęła miejsca na podium. Była to Andżelika Marek (kl. IID), która zajęła pierwsze miejsce, oraz Mateusz Jakubowicz (kl. IIC) na miejscu drugim. Niestety trzeciej naszej reprezentantce Darii Chróst (kl. IID) nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednak już sam udział w ostatnim etapie olimpiady świadczy o wielkiej wiedzy całej trójki.
Laureaci, oprócz satysfakcji, zdobyli wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

   
   

   
   

KLASOWY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

GRODZISK WIELKOPOLSKI 24.11.2008  więcej >>

 

 

   

   
    W piątek, 21 listopada br. w Wielichowie uczniowie klas drugich bawili się na "połowinkach". Zobacz fotoreportaż z imprezy >>    
   

   
   

Dziś, 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. To piękne święto, bo życzliwość to taki mały skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze!  Bo czy pamiętamy o tym, jak ważną rolę ona odgrywa w życiu człowieka? Znajdźmy dla innych miłe słowo. To ona  sprawia, że życie staje się łatwiejsze
i – przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada – ale przez cały rok. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa.
Anna Hamrol klasa I d

   
   

   
    W dniach 14, 15 i 16.11 br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Grodzisku odbyła się akcja charytatywna "Przedszkolaki dla Aduni". Celem tej akcji było zebranie pieniędzy na leczenie 8-miesięcznej dziewczynki, która choruje na SMAI. Koncert urozmaiciły liczne występy, a także kiermasz zabawek i odzieży dziecięcej. Wolontariuszami w tej akcji byli uczniowie naszego „Słowaka”, którzy przez trzy dni zbierali pieniądze dla małej Ady na terenie
Grodziska Wlkp. i okolic.

Paulina Bentka, klasa I a

   
   

   
   

13 listopada br. na dużej przerwie odbył się uroczysty apel przekazania władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego. W skład RSU na rok szkolny 2008/2009 wchodzą:

 

 - Wiesława Groszczyk - przewodniczący RSU
 - Zuzanna Picheta - z-ca przewodniczącego
 - Katarzyna Jajczyk - sekretarz
 - Jzabela Rupa - skarbnik
 - Agnieszka Chwiałkowska - kronikarz
 - Alicja Klimczyk - przew. sekcji kulturalno-oświatowej
 - Mateusz Jakubowicz - przew. sekcji organizacyjno-porządkowej
 - Paula Kluj - głos doradczy
Opiekunką RSU jest p. prof. Grażyna Gulik
   
   

   
   

W ramach projektu:
„Śladami Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919

Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej…”

powstała wystawa okolicznościowa:
„90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918
- 1919”,

zorganizowana przez młodzież LO działającą w ramach aktywu bibliotecznego. Otwarcie wystawy nastąpiło 12.11.2008r. więcej >>

Zobacz zdjęcia >>

   
   

   
   

Narodowe Święto Niepodległości  fotoreportaż z uroczystości >>

W środę, 12 listopada br. o godzinie 14.30 w auli szkolnej odbył się Turniej Literacki Jednego Wiersza "Tobie Polsko ta Kropla Krwi Wrzącej" połączony z montażem słowno - muzycznym "W drodze ku niepodległości".

W Turnieju Literackim I miejsce zdobył Artur Gruszkiewicz – ZSP
im. E. Kwiatkowskiego za wiersz „Jeden szary dzień” – piosenka  hip-hopowa, II miejsce zdobyła Julita Kosmacz z LO w Grodzisku Wlkp. za wiersz „Ładowany pocisk” a III miejsce zdobyła Paulina Pierzyńska z ZSP
im. E. Kwiatkowskiego za wiersz „Wielkie Powstanie”.

Ponadto wyróżnieni zostali:

-         Małgorzata Mueller – ZSP „Wojna”

-         Natalia Piotrowiak – ZSP „Moja wielka Polska”

-         Daria Siemieńczuk – Zespół Szk.-Przedszk. w Jabłonnie „Ku pamięci powstańców”

-         Julia Stefańska - Zespół Szk.-Przedszk. w Granowie „Powstanie wyzwalające”

-         Patrycja Rosadzińska – ZSP – „Ku wolności”

-         Martyna Kalemba – LO „Do mamy”

-         Mariusz Gabrysiak – Gimnazjum nr 3 „Wielkopolska 1918”

-         Kinga Majcherek – Gimnazjum Powst. „Wspomnienie”

-         Bogumiła Matuszczak – Gimnazjum w Konojadzie „Moja ojczyzna”

   
   

   
   

7 listopada  2008 roku  w grodziskiej hali sportowej odbył się FINAŁ REJONU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. Rywalizowały ze sobą trzy szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół nr 1
w Swarzędzu, Zespół Szkół Rolniczych w Trzciance oraz  Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wielkopolskim. Zwycięstwo odniosła nasza drużyna i tym samym dostała się do półfinału wojewódzkiego
.

   
   

   
   

W dniu 7.XI br. w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wlkp. odbył się powiatowy etap

Olimpiady Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS.

Reprezentanci naszej szkoły – Daria Chróst ( kl. IID), Andżelika Marek (kl. IID) i Mateusz Jakubowicz (kl. IIC) byli bezkonkurencyjni zdobywając pierwsze miejsce. Laureaci zakwalifikowali się do kolejnego, międzypowiatowego etapu olimpiady, który odbędzie się 1.XII br. w Nowym Tomyślu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   
   

   
   

5 listopada 2008 roku w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej zebrali się najlepsi uczniowie z Wielkopolski – stypendyści, którzy uzyskali najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazali się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

326 stypendystom dyplomy Prezesa Rady Ministrów wręczył Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Z naszej szkoły takie wyróżnienie otrzymała Katarzyna Borowska – uczennica klasy IIIe, która w roku szkolnym 2007/2008 uzyskała najwyższą średnią ocen, tj. 5,15.
Z najzdolniejszymi uczniami spotkali się rektorzy Uniwersytetu
im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej.

   
   

   
   

W czwartek, 30 października z okazji święta zmarłych i zbliżającej się 90. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, uczniowie z klasy IIIc umieścili na grobach grodziskich powstańców proporczyki z krzyżem powstańczym oraz zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli Liceum i pod pomnikiem Jana Skrzypczaka.

   
   

   
   

Nagrody Starosty Grodziskiego i stypendia Rady Powiatu Grodziskiego

   
   

              

   
   

28 października br. w starostwie powiatowym zostały wręczone Nagrody Starosty Grodziskiego i stypendia Rady Powiatu Grodziskiego wybitnie uzdolnionym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienia te przyznawane są na wniosek dyrektorów szkół w ramach „Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży oraz wyrównywanie jej szans edukacyjnych”. Zobacz więcej >>

   
   

   
    We wtorek, 28 października 2008 roku od godz.8.00 - 12.00,
w auli szkolnej odbyły się wybory do RSU na rok szkolny 2008/2009. Największą liczbę głosów zdobyła uczennica klasy I B -
Wiesława Groszczyk. Ponadto do samorządu szkolnego dostali się: Agnieszka Chwiałkowska, Katarzyna Jajczyk, Mateusz Jakubowicz, Alicja Klimczyk, Zuzanna Picheta, Izabela Rupa
i jako głos doradczy Paula Kluj. Gratulujemy!!!
   
   

   
    21 października 2008 roku na dużej przerwie odbyła się prezentacja kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. 
Kandydaci do RSU na rok szkolny 2008/2009 >>

Zobacz fotoreportaż >>
   
   

   
    W poniedziałek, 20 października  br. gościł w naszej szkole Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek. Spotkał się w auli z uczniami naszej szkoły
a następnie w pokoju nauczycielskim z gronem pedagogicznym. Wizyta odbyła się w ramach wizytacji parafii św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim. Zobacz więcej >>
   
   

   
    13 października 2008 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, RSU i klasa dyżurna IIe przygotowała dla nauczycieli i pracowników szkoły niespodziankę >>    
   

   
   

XXIX Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego

Skarżysko - Kamienna, 9 -11 października 2008 >>

Zdjęcia w galerii >>

   
   

   
    Zobacz jak bawiliśmy się w piątek, 10 października w Domu Kultury na imprezie w stylu hawajskim pod hasłem: „ŻAR TROPIKÓW” >> więcej>>    
   

   
   

4 października 2008 roku, grupa kilkunastu uczennic naszego liceum, na czele z Katarzyną Borowską i Joanną Kurek, prezeskami Klubu Pro Sinfonika
im. Ignacego Jana Paderewskiego i pod opieką, prof. Katarzyny
Nowak-Pierszalskiej i prof. Renaty Bosackiej, wzięła udział w uroczystej gali
z okazji 40 - lecia istnienia Pro Sinfoniki. Zdjęcia z uroczystości w galerii >>

   
       
   

Zdjęcia poszczególnych klas w roku szkolnym 2008/2009

   
   

   
    W sobotę, 27 września odbył się Szkolny Jesienny Rajd Pieszy do Kobylnik śladami POWSTAŃCÓW GRODZISKICH więcej >>
Fotoreportaż w galerii >>
   
   

   
   

27 września na strzelnicy w Zdroju odbyły się Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu grodziskiego o "Puchar Starosty".
Ufundowany przez Starostę puchar zdobyła drużyna
z naszego liceum w składzie: Karol Banaszak - kl. II a, Bartosz Nowicki - kl. II c, Filip Radny - kl. II c
i Bartosz Toepler - kl. III f. Zobacz fotoreportaż >>

   
   

   
   

Przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego

Dnia 26 września 2008 roku w naszym Liceum miała miejsce uroczystość przyjęcia klas pierwszych do społeczności uczniowskiej, popularnie nazywana przez starszych kolegów "Dniem Kota" więcej >>
Zdjęcia w galerii >>

   
   

   
   

Warsztaty dziennikarskie w Pszczewie
W dniach 15-19 września klasa IIA miała okazję przebywać na obozie dziennikarskim w Pszczewie. Oprócz ,,dziennikarzy" z grodziskiego "Słowaka" w pięciodniowym wyjeździe uczestniczyli także uczniowie z Kutna i Poznania. Przeznaczeniem obozu było rozwijanie naszych umiejętności dziennikarskich poprzez pisanie reportaży i informacji o miejscach, które zwiedziliśmy w Pszczewie. Jednak celem wyjazdu nie była tylko nauka i rzetelna praca. Wieczorami spotykaliśmy się przy ognisku, biesiadowaliśmy i oddawaliśmy się długim rozmowom na każdy temat. Poprzez wrześniowy wyjazd zyskaliśmy większe doświadczenie dziennikarskie oraz nowych, wspaniałych przyjaciół, z którymi dziś razem możemy oddawać się naszej pasji-dziennikarstwu.
/Joanna Nowak/

   
   

   
    Uwaga!!!
Dnia 10.10.2008 roku w Domu Kultury odbędzie się impreza
w
stylu hawajskim pod hasłem:
„ŻAR TROPIKÓW” więcej >>
   
   

   
   

PODSUMOWANIE WYNIKÓW PRACY W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

   
   

   
    ZEBRANIA INFORMACYJNE Z RODZICAMI !!!
17 września 2008 roku o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami klas I-III
   
   

   
    27 września 2008 roku od godz. 9.00 do 12.00 odbędzie się rajd jesienny do Kobylnik śladami POWSTAŃCÓW GRODZISKICH.    
   

   
    Dnia 26 września 2008 roku (na dużej przerwie) odbędzie się przyjęcie klas pierwszych do społeczności szkolnej.    
   

   
    Dnia 1 września 2008 roku o godzinie 9.00 na boisku szkolnym odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009.