Klasy IIIc oraz Ia zwiedzają Trójmiasto

Klasy IIIc oraz Ia zwiedzają Trójmiasto

W dniach 16-18.05.2022r. uczniowie klas 1a i 3c wraz z opiekunami: Grażyną Skrzypczak, Dorotą Adam, Katarzyną Nowak-Pierszalską i Małgorzatą Józefowicz udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczęliśmy od wizyty w Gdańsku i zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. Byliśmy zachwyceni sposobami prezentacji historii
 z lat działalności Solidarności. Tym bardziej, że tempo zwiedzania każdy uczestnik mógł ustalić sam, dzięki temu, że korzystaliśmy z audioprzewodników. Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się w drogę do hotelu Galion, w którym byliśmy zakwaterowani. Po krótkim odpoczynku poszliśmy na spacer po plaży. Wieczór spędziliśmy na korzystaniu z hotelowych boisk do gry w siatkówkę i przy ognisku. Niektórzy z nas relaksowali się w jacuzzi, inni integrowali się w pokojach. 

Następny dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, po którym pojechaliśmy do Muzeum II Wojny Światowej. Zwiedzanie było dla nas okazją do pogłębienia naszej wiedzy i pozyskania informacji na temat wojny, których nie znajdziemy w podręcznikach do historii. Wtorkowe popołudnie upłynęło nam na spacerowaniu po gdańskiej starówce, o której opowiadała nam pani przewodnik. Wieczorem udaliśmy się nad morze by podziwiać przepiękny zachód słońca. 

Ostatni dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w Sopocie. Pogoda była piękna, więc spacerowaliśmy po molo i wygrzewaliśmy się w majowym słońcu. Po godzinie 14.00 udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Czas wycieczki był dla nas wyjątkowy. Pozwolił nam odpocząć i zrelaksować się przed ostatnimi trudnymi dniami nauki, która przed nami. Te wyjątkowe 3 dni pozwoliły nam pobyć ze sobą i zintegrować się. Program wyjazdu uwzględniał wszystkie nasze oczekiwania. Był czas nauki, zwiedzania i czas pełnego relaksu, a to wszystko za sprawą naszej pani przewodnik Agnieszki Idkowiak i Biura Podróży „Bakajana”, którym serdecznie dziękujemy.

Czytaj także:

zobacz więcej wiadomości