Zawody w pływaniu

Dnia 17 listopada 2021 na Malcie w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach licealiady – finał wojewódzki.

W ramach zawodów odbyło się drużynowe pływanie sztafetowe i indywidualne -  dowolnym stylem.

Szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców.

W pływaniu sztafetowym dziewczęta w składzie: Drgas Olga, Aleksandra Marciniak, Sara Adamczak, Aleksandra Rzepa, Nadia Otto i Anna Tomaszewska zajęły 22 miejsce w Wielkopolsce.

Indywidualnie wystąpiły: Alicja Gulcz, która zajęła 24 miejsce i Anna Tomaszewska, która finiszowała na 17 pozycji.

Dziewczęta, zarówno w sztafecie, jak i indywidualnie miały do pokonania dystans 50m.

W pływaniu sztafetowym chłopców wzięli udział: Aleksander Białek, Ernest Biniak, Aleksander Cyfert, Norbert Gryzia, Jakub Jóskowiak i Mikołaj Skubel.  Dystans 50 m ukończyli chłopcy na 21 pozycji.

Indywidualnie Mikołaj Skubel zajął 24 miejsce, a Norbert Gryzia 26.

Wszystkim gratulujemy udziału w tych zawodach.