Turniej Szachowy o Puchar “Szachowego Podziemia”

09 listopada br. w naszej szkole został rozegrany Turniej Szachowy o Puchar “Szachowego Podziemia”, czyli szkolnego koła szachowego. Celem zawodów było również wyłonienie zawodników, którzy znajdą się w reprezentacji szkoły na zbliżającą się wojewódzką “licealiadę”. Turniej został zorganizowany przez założycieli szkolnego kółka szachowego Mikołaja Toporka oraz Jana Skrzypczaka przy wydatnej pomocy klubu szachowego ASSz Lipno Stęszew, który użyczył szachownice oraz zegary szachowe. W turnieju wzięło udział  26 uczniów, w tym 5 posiadających kategorie szachowe PZSzach. Po siedmiorundowej walce na podium uplasowali się:

1. Jan Skrzypczak I kategoria PZSzach – 7 pkt.

2. Jędrzej Jackowski IV kat. PZSzach – 5,5 pkt.