Brązowa Szkoła 2021
Wymiany międzynarodowe
Realizowane projekty
Dołącz do nas na Facebooku!
Fanpage uczniów „Słowaka”
Najciekawsze projekty
Talenty grodziskiego „Słowaka”
Filmy uczniów o szkole
Na skróty
Kategorie
Archiwum
Poprzednie archiwum
Koniec roku szkolnego 2020/2021
- Brak dat
VI Akademia Projektów Chemicznych
W piątek, 27 października 2017 roku w auli VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się spotkanie klas akademickich, pracujących pod patronatem Wydziału Chemii UAM.
„VI Akademia Projektów Chemicznych” to uroczystość o charakterze międzyszkolnego konkursu na najlepsze sprawozdanie z pracy badawczej, która zgromadziła reprezentacje z dziesięciu na dwadzieścia jeden szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Wydziałem Chemii. Wystąpili uczniowie z: I, VII, VIII, IX, XV, XVI, XXV LO w Poznaniu, Technikum nr 19 z Poznania, I LO w Jarocinie oraz z Grodziskiego „Słowaka”. Uczniowie zaprezentowali swoje prace przed komisją w składzie: pan prof. dr hab. Lechosław Łomozik, pani prof. dr hab. Anna Gąsowska oraz pani prof. dr hab. Krystyna Nowińska. W tegorocznej edycji konkursu, którego tematem przewodnim były „Kleje i spoiwa” I miejsce ex aequo zdobyła Marianna Humska z VIII LO, która przedstawiła pracę pt.: „Klejąca krawcowa” oraz Konstanty Kinecki i Bartosz Duczyński z naszej szkoły za sprawozdanie pt.: „Pomysłowy Dobromir zostaje specjalistą od klejów”, do którego zdjęcia i film przygotowali Antoni Bresch i Łukasz Borowczak. Opiekunem grupy grodziskiej była pani Grażyna Makles.
Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała Hanna Nowak z Jarocina za pracę: „Naturalny klej – żelatyna” oraz Wojciech Kłos z VIII LO za poster pt.: „Spoiwa: lutowanie, spawanie i zgrzewanie”. Nagrody, wyróżnienia i dyplomy wręczył pan prof. dr hab. Dziekan Wydziału Chemii UAM – Henryk Koroniak.
Na zakończenie ciekawy wykład na temat makrocząsteczkowych pochodnych fluoru wygłosiła pani dr Justyna Walkowiak-Kulikowska.
VII edycja Akademii Projektów Chemicznych odbędzie się za rok pod hasłem: „(al)chemia sztuki”.
Dodaj do zakładek permalink.